Gładkie ciało? Nic trudnego!

Znasz to? Codzienne golenie, skóra jak tarka, wrastające włoski, krostki …To codzienność większości z nas. Myślę, że masz już dosyć tracenia swojego cennego czasu na mozolne golenie maszynką czy bolesny depilator, którego używanie bardziej przypomina wymyślne tortury niż  zabieg kosmetyczny 🙂

Włosy, włosy, włosy wszędzie…

Włosy zajmują praktycznie cały obszar naszej skóry oprócz spodu stóp, wewnętrznej strony dłoni i powiek. Cudownie byłoby gdyby nie były widoczne również na nogach, rękach, pod pachami czy na bikini, ale niestety problem nadmiernej ilości włosów w tych okolicach jest rzeczywistością niejednej z nas.

Jak sobie radzić z niechcianymi włosami?

Sposobów jest wiele, od rozjaśniania poprzez golenie i depilację woskiem, aż do najbardziej skutecznej metody- depilacji laserowej.

Golenie – najbardziej czasochłonne zadanie, ponieważ zabieg trzeba powtarzać co około 2-3 dni dla efektu gładkiego ciała. Skutki uboczne to podrażnienie, krostki i coraz bardziej szorstkie włosy, które z czasem są grubsze i ciemniejsze.

Depilator – moim zdaniem najbardziej hardcorowa wersja depilacji dla prawdziwych sadystów. Działa na zasadzie ” złap włos i pokręć nim, a może uda się go wyrwać” 🙂 W praktyce wygląda to tak, że spora część włosów poddanych temu zabiegowi po prostu jest urywana, co za tym idzie jak przy goleniu włos odrasta mocniejszy i bardzo często dochodzi do zapalenia mieszków włosowych oraz (!) wrastania włosów.

Depilacja woskiem – aby metoda była efektowna zaleca się korzystanie z usług wykwalifikowanej specjalistki, która dokładnie usunie każdy włosek. Efekt bolesności jest ograniczony ponieważ przed depilacją stosuje się specjalne preparaty delikatnie znieczulające skórę. Zabieg jednak nie należy do bezbolesnych, za to mega skutecznych. Regularnie wykonywane zabiegi depilacji woskiem redukują ilość i grubość włosów. Bardzo rzadko dochodzi do stanu zapalnego. Jednak podczas zabiegu może dojść do delikatnego zerwania naskórka w najdelikatniejszych miejscach.

Epill Free – metoda która występuje nierozerwalnie z metodą woskową. Jest to specjalny, naturalny specyfik, które aplikowany jest na skórę bezpośrednio po woskowaniu. Wnika w mieszki włosowe i „dezaktywuje” je, uszkadzając mieszek, tak aby nie produkował włosa. W efekcie mamy nawet 80 % redukcję ilości włosów. I jest to ilość jak najbardziej prawdziwa, ponieważ w moim gabinecie metoda ta jest już od 6 lat i naprawdę działa!

Depilacja pastą cukrową – słodka metoda depilacji mechanicznej tylko zamiast wosku używamy pasty cukrowej ( tak z prawdziwego cukru). Metoda podobnie jak wosk nie jest całkowicie bezbolesna, ale za to rzadko dochodzi do podrażnień w postaci zerwanego naskórka. Minusem jest jej dłuższy czas wykonywania zabiegu.

Depilacja laserowa – królowa wśród metod trwałej depilacji. Jeśłi poważnie myślisz o pozbyciu się niechcianych włosów ta metoda jest dla Ciebie najlepsza. Dlaczego? Mam to szczęście, że na samym początku mojej drogi zawodowej mogłam pracować na najlepszym sprzęcie i taki też wprowadziłam do swojego gabinetu. Depilacją laserową zajmuję się już 13 lat 🙂 A Light Sheer jest idealnym partnerem w walce z uporczywym zarostem tu i tam 😉 Nigdy mnie nie zawiódł – jest naprawdę najlepszym sprzętem, który daje 100 % efekty. Minusem jest to, że nie możemy go użyć na bardzo jasnym owłosieniu. Za plus depilacji laserowej klientki uważają fakt, że nie trzeba zapuszczać włosów – trzeba je tylko golić, ponieważ jest nam potrzebna cebulka  włosa w której jest najwięcej barwnika na który działa światło lasera.(W ostatnim czasie zgłasza się do nas coraz więcej klientek, które wykonywały zabiegi innymi laserami, niestety dla nich z miernym efektem, i są zaskoczone szybkimi i przede wszystkim trwałymi efektami naszego Light Sheera).

Jaką metodę wybrać?

Wszystko zależy od tego jaki efekt chcesz uzyskać, jaki jest Twój problem, oraz od tego ile możesz zapłacić za zabieg depilacji. Jeśli chcesz porozmawiać o swoim problemie i najlepszej metodzie, dzięki której poradzisz sobie z nim , zapraszam na konsultację 🙂

 

 

 

 

Dodaj komentarz