Instant…

 

Dziś o wielopoziomowej pielęgnacji. Temat rzeka. Dla każdej skóry wygląda ona nieco inaczej. Droga do pięknej zadbanej skóry i ciała dla każdego jest indywidualna, więc jeśli chcesz też mieć piękną skórę zapraszam do lektury i do mojego gabinetu 😉

Instant

To, że żyjemy w czasach „instant” to już wiemy od dawna. Chcemy mieć wszystko szybko, tu i teraz. Taki MIT wyhodowała ludzkość w krajach rozwiniętych.

A czy tak się da? Czasami się da mieć piękną zadbaną skórę, ale tylko wtedy kiedy dbasz o siebie całą, a nie tylko o jej widoczną część np. masz pomalowane paznokcie i zrobiony makijaż „bo widać”, a reszta leży odłogiem – nie pijesz wody , beznadziejnie się odżywiasz, używasz kiepskich kosmetyków…. Da się zrobić jeśli dbasz codziennie, a nie od przypadku do przypadku. Kosmetyczka nie jest cudotwórcą i jeśli nie współpracujesz to zabieg może kosztować milion, a i tak nie będziesz zadowolona z efektów, bo zawsze będą za słabe.

Mam kilka klientek, które od wczesnych lat dbają z pietyzmem o swoją cerę, ciało z zewnątrz i od wewnątrz i wiesz co? Maja piękne skóry, wiedzą, że pielęgnacja nie polega na zabiegu raz na rok i jakimś tak kremie byle był! Wiedzą, że pielęgnacja skóry jest pielęgnacja wielopoziomową. Od diety, sposobu życia zaczynając, przez kosmetyki do makijażu. Wszystko to jest ważne. Nie da się kupić cudownego kremu który zrobi za ciebie wszystko – nie spali tłuszczu jak siedzisz i się nie ruszasz zagryzając chipsami.

Nie da się kupić cudownego kolagenu czy innego „cudownego” specyfiku który jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zlikwiduje zmarszczki, usunie przebarwienia i w ogóle to będziesz młodsza o 100 lat! To tak nie działa!

Pielęgnacja WIELOPOZIOMOWA

To klucz do sukcesu w zdrowiu i pięknie Twojej skóry ( bo to nasz obszar zainteresowania) i całego organizmu. W podejściu do pielęgnacji skóry nie możesz być instant! Musisz mieć plan, znać przyczyny takiego a nie innego stanu skóry. Mieć plan na rozwiązanie tego stanu rzeczy.

W swojej pracy zawodowej często spotykam się z osobami, które zamiast najpierw skupić się na regeneracji, pobudzeniu i odbudowie skóry (tak aby chciało się jej znów pracować), wybierają krótszą drogę – medycynę estetyczną. Robią botoksy, kwasy hialuronowe, wypełniają wszystko co się da z beznadziejnym efektem. Dlaczego to robią? Bo myślą, że można łatwo, szybko i skutecznie cofnąć czas i dzięki temu co zostanie wstrzyknięte będzie pięknie wyglądać. Dlaczego mizerne są tego efekty? Bo nie da się zrobić  Dlatego, że medycyna estetyczna to „kropka nad i”. To taka wisienka na torcie. Medycyna i kosmetologia uzupełniają się i są baaaaardzo komplementarne. Obie dziedziny muszą iść w parze, bo inaczej albo nie możemy osiągnąć tego co oczekuje klient, albo mamy karykaturalne twarze i pseudo udane zabiegi estetyczne.

Wielopoziomową pielęgnację, czyli rozsądne podejście do prawidłowej pielęgnacji przedstawia poniższy diagram.

Jak widzicie z powyższego szybko robionego schematu, każdy z jego etapów jest po coś.

Zawsze podstawą jest odżywianie, bo każdy z nas musi się jakoś odżywiać żeby żyć. Zdrowo jesz?

Jeśli już się najesz to musisz się trochę poruszać, oddychać świeżym powietrzem, i prowadzić życie bez stresu ( jak się da jak, nie to ograniczmy stres). Zdrowy styl, życia nie oznacza konieczności ćwiczenia jogi czy biegania wyczynowo 🙂

Pielęgnacja domowa? Używasz kosmetyków POTRZEBNYCH Twojej skórze, adekwatnych do problemu skóry. Jeśli masz problem z ustaleniem potrzeb swojej skóry zapraszam na konsultację, w trakcie której dobierzemy właściwa pielęgnacje dla Ciebie. A TU możesz przeczytać mój wcześniejszy artykuł na temat prawidłowej pielęgnacji.

Współcześnie kosmetologia jest najszybciej rozwijająca się dziedziną, czerpiącą z medycyny, chemii, biotechnologii, anatomii i fizjologii człowieka, fizykoterapii i wielu wielu innych dziedzin. Jeśli ktoś zdobywa Nagrodę Nobla za odkrycie enzymów, które uszkadzają nasze telomery ( DNA)  i sposób hamowania tego procesu, a za chwilę jest dostępny zabieg, który zawiera te składniki, i wpływa na faktyczne hamowanie tego procesu, to faktycznie jest to mega ważne i nie jest to „tylko jakieś miziu mizu” . Kosmetologia daje Ci praktycznie nieograniczone możliwości pobudzania, restrukturyzacji skóry, jej odbudowy, niwelowania zmarszczek przebarwień, ujędrniania skóry a przede wszystkim w utrzymaniu jej wysokiego metabolizmu, bo to gwarantuje wysoką efektywność i długotrwałe efekty pracy skóry. Inaczej mówiąc z wilkiem skórze nie chce się już tak dobrze i efektywnie pracować jak w młodości, więc naszym zadaniem jest ten proces pobudzić i spowolnić starzenie. I to daje się zrobić 😉

Medycyna estetyczna, tak jak wcześniej napisałam, to wisienka na torcie. Po medycynę estetyczną sięgamy jako po metodę uzupełniającą, „szlifującą” efekty ciężkiej pracy kosmetologa. O tym napiszę oddzielny artykuł.

Na koniec chciałam jeszcze dodać, że cały ten proces TRWA. Tzn. nie da się zrobić pięknej skóry w trybie INSTANT. Jest to proces którego kolejne etapy są bardzo ważne, bo nie da się osiągnąć chociażby nawilżenia skóry bez:

  1. picia wody w ogóle
  2. odpowiedniej pielęgnacji nawilżającej, która będzie dopasowana do potrzeb skóry
  3. bez dostosowania tej pielęgnacji do pory roku
  4. unikania czynników które odwadniają organizm, a tym samym skórę.

Dodaj komentarz