Pielęgnacja ciała jesienią, czyli jak zadbać o skórę po lecie.Latem Twoja skóra jest narażona na działanie wielu niekorzystnych czynników. Słońce, wysokie temperatury, słona i chlorowana woda, wiatr i klimatyzacja. To wszystko sprawia, że skóra jest wysuszona, podrażniona i traci zdrowy wygląd. Nawet jeśli przez całe lato dbałaś o regularne nawilżanie, stosowałaś kremy z filtrami i peelingi, Twoja skóra może nie być w dobrej kondycji.
Teraz jest najlepszy czas aby zregenerować swoją skórę i przywrócić jej piękny zdrowy wygląd.


Oto 3 proste sposoby jak to zrobić:


1. Peelingowanie
Peeling skóry, to zabieg, który pomoże usunąć martwy naskórek, wyrównać koloryt. Pomoże również odzyskać jędrność i gładkość skóry. Nie bój się, że peeling „zdrapie” Twoją piękna opaleniznę, nie zdrapie J Za to ujednolici kolor skóry a opalenizna zyska piękny, złocisty odcień. Dodatkowo spowoduje, że preparaty nakładane po peelingu będą lepiej wchłaniane przez skórę i dotrą głębiej, niż tylko warstwa naskórka.


2. Nawilżanie i odżywianie
Ta metoda sprawdzi się najlepiej jeśli zastosujemy tak zwany body wrapping( wrap – owijać). Na ciało nakładamy grubą warstwę dobrego kosmetyku, najlepiej maski do ciała. Maski mają bardziej tłustą formułę niż balsamy dlatego to właśnie je wybieramy do regeneracji skóry. Następnie ciało owijamy folią i czekamy ok 20-30 minut. Po tym czasie folię zdejmujemy a pozostały kosmetyk wmasowujemy.
3. Masaż ciała
Pozostałość maski wmasowujemy długimi relaksującymi ruchami aby jeszcze bardziej wzmocnić efekt nawilżenia. Pamiętaj, że skóra po lecie chłonie kosmetyki jak gąbka. Dodatkowo masaż pobudza  krążenie, czyli dotlenia skórę a także relaksuje i odpręża. A jak wiadomo nawilżona, zrelaksowana i odprężona będziesz jeszcze piękniejsza J

Wychodząc naprzeciw Twoim oczekiwaniom przygotowałyśmy zabieg Wspomnienie Lata. Składa on się dokładnie z tych 3 kroków, o których pisałam wyżej. Kosmetyki do zabiegu zawierają nawilżające i odżywcze oleje ze słodkich migdałów, makadamia, kokosowy i winogronowy, lawę wulkaniczna, która znakomicie złuszcza, rozświetlające drobinki miki a także ekstrakt z arbuza. To połączenie a przede wszystkim arbuzowy zapach na pewno spowoduje, że choć na chwilę znajdziesz się na rajskiej plaży 🙂

Artykuł przygotowała Marta- nasz specjalista pielęgnacji ciała i rytuałów SPA


Dodaj komentarz