Jesienne oczyszczanie skóry

Oczyszczanie skóry czym jest?

To wszelkiego rodzaju zabiegi kosmetyczne, które mają na celu głęboką detoksykację, dotlenienie, odświeżenie zmęczonej latem skóry. Osobiście uważam je za niezbędne w pracy z każdą skórą, ponieważ zarówno po sezonie letnim, kiedy  nasza skóra jest pogrubiona, jak i w sezonie pozimowym, kiedy jest zmęczona suchym i zimnym powietrzem idealnie odblokowuje skórę, pięknie rozświetla, a cera staje się po prostu bardziej zdrowa. W zaciszu Twojego domu to np. demakijaż jest zabiegiem oczyszczającym, ale w tym artykule skupiam się tylko na terapii aktywnej w moim gabinecie. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o demakijażu i jego znaczeniu zajrzyj do mojego artykułu „Co Ci zrobię jak mnie nie zmyjesz”

Nie, nie musi to być oczyszczanie manualne, bo to jest zarezerwowane tylko dla wyjątkowych sytuacji np. terapii trądziku.

Jakie zabiegi możemy uznać za zabiegi oczyszczające?

 • Pielęgnacyjne zabiegi detoksykujaco- oczyszczające np.,
  • nasz uwielbiany zabieg PhytOxygene od Mary Cohr. Przyjemna relaksująca procedura, w trakcie której dzięki zastosowaniu najlepszych składników pochodzenia naturalnego, jesteśmy w stanie osiągnąć silny efekt oczyszczenia, detoksykacji i poprawy trofiki skóry. Twoja cera zaczyna zdecydowanie lepiej „oddychać”, pielęgnacja domowa jest wyraźnie lepiej  wykorzystywana. Jest to swoiste orzeźwienie i odblokowanie dla każdego rodzaju cery.
  • Peeling kawitacyjny, czy oczyszczanie wodorowe jest również przykładem takich zabiegów nie inwazyjnych a bardzo mocno oczyszczających skórę. Oczyszczanie wodorowe jest najbardziej lubianą przez nas technologią ponieważ wykorzystujemy prawdziwy wodór, który wytwarzany jest na bieżąco przez urządzenie. Procedury te możemy łączyć z praktycznie każdą procedurą pielęgnacyjną w kosmetologii.
  • Catio Vital, to propozycja dla osób które uwielbiają pielęgnację klasy premium. Procedura składa się z fazy oczyszczania i głębokiej detoksykacji, aby w kolejnych etapach dostarczyć skórze maksymalnej ilości składników odżywczych w formie podwójnej jonizacji. Skuteczność zabiegu jest porównywana z zabiegami mezoterapii igłowej od względem ilości dostarczonych składników aktywnych, ale bez śladów zabiegu z igłą 😊. Zalecana jest seria 3-4 zabiegów 1x w tygodniu.
 • Peelingi chemiczne. Ich bogata gama daje możliwość pracy naprawdę z każdym rodzajem cery nawet tej najbardziej wrażliwej. Co dają nam zabiegi z kwasami? Usuwają nadmiar nagromadzonego latem naskórka, odblokowują pory, ale co najważniejsze nawilżają oraz stymulują komórki do lepszej i efektywniejszej pracy. Regulują wspaniale proces złuszczania, co bezpośrednio przekłada się na widoczną poprawę wyglądu skóry = brak suchych łuszczących się płatków naskórka 😊
  • Moim ulubionym i najszerzej stosowanym jest peeling kwasem migdałowym od Natinuel, ponieważ jest to zabieg bioceutyczny, czyli nie tylko złuszcza, ale odżywia i daje intensywnego „kopa” do prawidłowej pracy. Można określić go mianem biostymulatora. Dodatkowo w procedurze dobieramy indywidualnie interaktywne serumy, które mogą np. ograniczać łojotok lub intensyfikować produkcję kolagenu typu III.
  • Rx50 jest naszym ostatnim odkryciem i śmiało możemy go zaliczyć do procedur oczyszczających, ponieważ tak jak wszystkie tu dziś wymieniane intensywnie detoksykuje, oczyszcza, odświeża, a co najważniejsze zawiera peptydy które działają jak biostymulatory. Bardzo często łączymy go w procedurach z kwasem migdałowym.
  • Dla skór szczególnie wrażliwych i przewrażliwionych ( tak takie skóry też są) stosujemy terapie EstGen z wykorzystaniem enzymów i kwasów w zależności od problemu. Bazujemy tu na unormowaniu pracy skóry wymagającej.
  • Nie zapominajmy o skórach dojrzałych, a tu świetnie wpisuje się PqAge ze swoim silnym działaniem nawilżającym, regulującym złuszczanie. Ogólnie działa jako szeroko pojęta terapia ani age.
 • Peeling laserowy – węglowy – Black Doll. To zdecydowanie nasz faworyt ostatnich 2 lat, ponieważ można go wykonywać nawet latem 😊 jest bezbolesny i od razu po zabiegu możesz wrócić do normalnej aktywności.
  • Oczyszcza skórę i zatkane pory
  • Zwęża rozszerzone pory
  • Redukuje płytkie plamy, dlatego warto po niego sięgnąć latem kiedy masz problem z przebarwieniami, aby od razu je niwelować
  • Oczyszcza zarówno zaskórniki otwarte jak i zamknięte
  • Rozświetla cerę
  • Rozjaśnia plamy
  • Poprawia napięcie skóry
  • Wygładza drobne zmarszczki

Jak zauważyliście oczyszczanie to nie tylko działanie powierzchniowe, ale głęboka aktywacja komórek skóry do prawidłowej pracy. Nie da się sprawić żeby jednym zabiegiem, (nawet z użyciem medycyny estetycznej) skóra odmłodniała, albo żeby chociaż wykorzystała potencjał jaki może dać zabieg, jeśli nie ma regularnej i prawidłowej pielęgnacji  kosmetologicznej w gabinecie ani domowej. Wszystko zaczyna się od porządków. Porównam to do prac porządkowych w domu: nie kładziesz nowego dywanu na brudną podłogę i nie myjesz podłogi kiedy jest na niej pełno piachu.

Jeśli szukasz pomocy w prawidłowej pielęgnacji Twojej cery to zapraszam na konsultację.

Pielęgnacja cery trądzikowej zajmę się w oddzielnym artykule.